-
Posts
697 -
Joined
-
Last visited
Personal Information
-
Gender
Male
Audio Set(s)
-
Hoofdset
Gruppo Richerche Audio Alta Fedeltà (G.R.A.A.F)
Recent Profile Visitors
5562 profile views
-
Een test persing van Tony Bennett snowfall. Beperkt tot 50 stuks die hij zelf ondertekend heeft. In ieder geval iets unieks in huis.
-
Bij de Haandrikman word over een audiofiel gesproken die zou hebben gevraagd of hun product ook voor audio toepassing geschikt zou zijn. Die audiofiel is dan Wim van Kraanen van Analogue Audio Products. Verder is Wim de oren geweest bij de ontwikkeling en is geluisterd op zijn spullen. Dat zijn trouwens niet de minste spullen.
-
Naar Lionel Richie geweest in sportpaleis Antwerpen samen met mijn partner. Voor het eerst bij hem geweest. Vooral zijn album can't slow down staat bij mij op het netvlies. De show was zoals aangekondigd een uur en drie kwartier hits van the commodores en hemzelf. En eerlijk gezegd is hij er nog een paar vergeten. Dat tekent ook wel een groot artiest. Dat je de luxe hebt om een aantal grote hits buiten je playlist te plaatsen. Verder een mooie afwisseling tussen zijn ballads die hij maar genoeg heeft en uptempo nummers. Heerlijk publiek trouwens die Belgen. Alleen het parkeren was slecht georganiseerd. Lionel deed ook nog een mooie oproep naar aanleiding van het enthousiasme van het publiek. Dat we eigenlijk een familie zijn vanavond in het sportpaleis. En dat het raar is dat we dat buiten het sportpaleis straks vergeten zijn en het wij en jullie wordt. Daarna het nummer we are the world dat hij samen met Jackson schreef. Mooie artiest. Om dan toch maar een indruk te geven:
-
De keuze is reuze als je NOS buizen gaat gebruiken. Tesla E88CC zijn vrij neutraal voor een buis, Philips E88CC zijn misschien wel de mooiste mits ze op hun plek vallen, Telefunken E88CC zijn ook mooi, een Russisch alternatief 6n23p reflector silver shield met name de jaren 1974 en 1975. Maar die laatste worden al redelijk onbetaalbaar.
-
Ik heb slechte ervaring met Sovtek. Eerst in de digitale keten en vervolgens in mijn eindversterkers. Qua klank vind ik het voor audio niet veel. EH bevalt mij dan een stuk beter. Sovtek is met name een werkpaard in bijvoorbeeld gitaarversterkers. Ik heb overigens e83cc en e88cc (6922) gebruikt van Sovtek.
-
Ik heb nog een vergelijking gedaan tussen mijn thuis set en de Bang en Olufsen H100 hoofdtelefoon. De thuis set bestaat uit een Unison Research Simply Headphone (SH) en een Denon AH-D9200. Voorzien van een aftermarket kabel van Phantom Cable. Wat me verbaasde is dat de H100 de overhand heeft in waargenomen laag. De laagcontrole en definitie is sowieso een goed punt van de H100. Klankmatig ontloopt het elkaar niet enorm. De Denon kleurt wellicht iets meer. Maar een groot deel van deze verschillen vallen eigenlijk allemaal weg. Wat overblijft is dat de Denon ruimtelijk afbeeld en vooral zit er een muzikale flow in het geluid, in het middengebied. Gewoon ondergedompeld worden in muziek. Nooit het idee hebben dat de klank direct wordt. De H100 doet vooral wat in het laag en in het midden. Het hoog is er gewoon. Maar het midden heeft niet zo'n flow. Klinkt wat compacter. Ook wel grotendeels terug te voeren op het verschil tussen een buis en solid state. Allebei hebben ze dus hun eigen ding. De H100 is inmiddels mijn beste vriend geworden. Een voor mij nieuw genre deep house op ontdekt en haast meeslepender wordt het niet. Ik denk dat dit ook wel het belangrijkste is. Muziek moet meeslepend zijn. Beiden doen dat op hun eigen manier. Maar het geeft ook wel weer opnieuw inzicht waarom ik buizenliefhebber ben. En tot slot. De Denon, Unison en bekabeling kost een drievoud van de H100. Dan kun je de H100 duur vinden. Maar dat is dus maar hoe je het bekijkt.
-
Bax is failliet dus als je zoiets kiest dan even uitwijken naar bijvoorbeeld Thomann. Thomann
-
Voor drummers zijn er speciale oortjes die een zekere mate van geluid doorlaten maar dat wel een hoop decibels terugbrengen. Zildjan maakt die bijvoorbeeld. Die noemen ze earplugs. Door het gat wat kleiner of groter te maken komt er meer of minder geluid binnen. Daar zitten speciale pijpjes die je in de earplugs aanbrengt voor bij. Bij Busscherdrums zijn ze bijvoorbeeld online te koop. Ze kosten 23 euro. Ideaal, nee, maar beter dan doof worden.
-
Er zijn sowieso ook mensen die niet reageren. Ik heb destijds wel gereageerd maar ben daarmee gestopt. Wellicht zegt dat ook genoeg. Ik vond de vinyl versus digital a true comparison uit 2022 destijds wel goed en leerzaam initiatief van Alpha Audio. Staat mij nog steeds bij. Verder geeft het mij vaak wel wat richting om tests te lezen. Vaker zitten bevindingen in mijn richting zoals bij de Denon AHD9200 die ik heb gekocht. Net zoiets als the audiophiliac Steve Guttenberg vaak mijn taal spreekt. Let wel, waar ik iets mee kan.
-
De Samwha elco's zijn echt zo slecht niet. Rega paste ze vroeger toe in hun befaamde 'ribbelkast' modellen. De meeste van die spullen draaien nu al 20 plus jaren.
-
Je had inderdaad in die tijd de eerdere Siltech generatie met benamingen als 4/56 interlinks. Die waren puur zilver en klonken na wat langer luisteren altijd iets hard. Ik kon er niets mee in die tijd. Later kwamen de G3 kabels en die waren zilver met goud. Je had er zelfs connectoren van in de zin van SST-G3 pluggen. Heel mooi en duur. Die G3 serie had je in SQ, ST, FTM. Allemaal andere configuraties die daardoor allemaal anders klinken. In tegenstelling tot de puur zilveren versies vind ik Siltech vanaf de G3 serie wel mooi.
-
Wat ik gelezen heb online of in een blad! III
Mediator replied to Duck-Twacy's topic in Algemeen audio
Nice ... -
Ik dacht zelf dat de auteur van het stuk ook wel een paar goede oren heeft. Het enige waar ik niets mee kan is dat deel dat hier ook eerder wordt aangehaald over muzikanten die beter in staat zouden moeten zijn natuurlijk geluid duiden. Ik ben er vrij stellig in dat dit niet zo is. De hele dag door horen wij natuurlijke geluiden. Het is meer van de persoon afhankelijk. Voor sommigen is geluid gewoon iets dat voor ons waarschijnlijk is zoals ochtends gaan pissen. Je denkt er niet over na. Nu vast wel ... Wat Garrards en Technicsen gemeen hebben is dat ze de nodige drive in het geluid hebben. Schwung, beweging, etc. in andere bewoordingen. Toch zijn er wat mij betreft in alle ontwerp principes tot hele mooie resultaten te komen. Ik heb Nottingham heel mooi horen klinken, vele malen zelfs. Maar het moet wel in de juiste keten zitten. Doorgaans klinken deze rustig. Een vergelijking met Garrards en Technicsen is dan appels en peren vergelijken. Maar ook een Linn LP12 kan heel mooie dingen. Rega is weer een ander principe en kan ook goed gaan. Als ik nu nog zou moeten kiezen zou ik de Technicsen eens goed aan de tand willen voelen. Digitaal hoef je niet aan de wilgen te gooien. Het heeft me altijd meer moeite gekost om digitaal goed te krijgen en voldoende ontspannen, vloeiend en echt te laten klinken zonder iets in te leveren. Maar dat lukt wat mij betreft al meer dan twee decennia zo. Maar audiofielen blijven bijzonder. Op zoek naar de heilige graal. Toen ik jong was was het een trend om van die gigantische subwoofers in je auto te zetten. Vaker kwam je daar dan door elkaar getrilt en geschud uit. Zo'n giga subwoofer past niet in zo'n kleine ruimte van een auto. Balans in zo'n systeem ga je niet horen en ook nooit creëeren. Dat gezegd hebbende denk ik dat voor menig audiofiel de grootste winst is te halen door de aanschaf van een groot systeem. Iets dat goed in de ruimte past en met afmeting zodat er voldoende beweging kan worden gecreëerd. Als je het dan tenminste hebt over realistisch klinken. Overeenkomstig 'het eggie'.
-
https://hifi.nl/artikel/34743/EMT-Deutsche-Perfektion.html
-
Buizengloed en warmte. Goede buizenversterking klinkt niet zo. Goede buizenversterking heeft wel een bepaalde vloeiendheid wat meer in zich waardoor het al snel wat natuurlijker klinkt. Een goede buizenversterking zet ook al snel een podium neer wat je zou kunnen interpreteren als gloed. Die 192 DAC van North Star is tamelijk compromisloos gebouwd. Volgens mij heette die ook extremo DAC. Wat ik gelezen heb zijn opvolgers anders getuned en inderdaad komt daar vaker de term analytisch naar voren. Maar laten ombouwen zou ook ik niet doen. Er zijn ook zelfbouwers actief op de fora die mooie buizen DAC’s maken. Van eenvoudiger tot aan compromisloos.